Nezahoďme šancu na lepší život.

Autor: Peter Žifčák | 25.3.2016 o 0:00 | (upravené 25.3.2016 o 20:02) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  141x

Výkonnosť slovenskej ekonomiky je 80% priemeru štátov EÚ. Mzdové ohodnotenie len 30%. Z takého príjmu NIE je možné zabezpečiť nevyhnutné potreby rodín.

Nízky príjem v priebehu produktívneho života sa prejaví i v chudobe na dôchodku. Teda väčšine pracujúcich je štátom vnútené a „naordinované“  bolestné prežívanie v priebehu celého života.

Výsledky vládnutia. Hrozivá budúcnosť.

Doterajšie vlády a parlamenty, napriek Ústavou SR garantovaného  práva na odmenu umožňujúceho dôstojnú životnú úroveň, tu vytvárajú hladové doliny, lebo práca mnohých je hodnotená  biedne. Dnes ani dvaja pracujúci v rodine nie sú istotou, že rodina netrie biedu. A čo ľudia bez práce? Aj zvyšovanie veku do dôchodku v súčasných podmienkach je ilúziou. Málo jedincov s extra genetickou výbavou  bude schopných pracovať do dôchodkového veku. Pre nedostatočnú zdravotnú starostlivosť, pre likvidáciu kúpeľníctva pre širšie vrstvy občanov a neprijateľné podmienky na udržanie zdravia zodpovedajúce príjmu  slovenských pracujúcich. To sa už prejavuje v zhoršení zdravotného stavu celého národa. Koľko ľudí si prácu do tohto veku udrží, ak už po 40-ke je skoro nemožné sa na Slovensku zamestnať? V Nemecku je skupina 40-60 ročných skupinou vytvárajúcou najväčšie hodnoty. Investícia do školstva v budúcnosti môže priniesť veľké príjmy. Tak je to i so zdravotníctvom. Odchody mladých za prácou do cudziny... Takto môžeme rozoberať oblasť za oblasťou. Žiadna však nie je funkčná. Problémy majú mladí, pracujúci a aj dôchodcovia. To je všetkým známe. Bohužiaľ, na tento stav stále NIE je primeraná odozva občanov. Odozva vyjadrená vo voľbách.

 

Ako svoj život zmeniť a ovplyvniť k lepšiemu?

26 rokov ilúzií, očakávaní, nenaplnených sľubov a premárneného života. To už musí byť každému jasné. 26 rokov je väčšia časť pracovného života. Rozumiem, ak nás niekto oklamal raz, ale trikrát za sebou?  A predsa sme sa dali OKLAMAŤ OPÄŤ.  Sú Slováci nepoučiteľní? Stav Slovenska svedčí, že doteraz vládam nikdy nešlo o záujmy občanov a štátu. Doba 26 rokov, doba za ktorú biedna mzda bude vytvárať dôchodkový základ.  Neprijateľná vidina budúcnosti pre väčšinu občanov. Tak prečo tieto arogantné parlamentné  strany majú volebné preferencie cca 70%?   Dovolili sme svojej nevedomosti a ľahostajnosti ničiť naše životy ďalej. Náprava  sa nám vyšmykla z rúk. Zdá sa, že mladí a ani starí nepochopili príležitosť spoločne rozhodnúť o lepšej budúcnosti nás a našich detí, rozhodnúť o lepšom a dôstojnom živote na Slovensku. Na novú príležitosť preto musíme byť všetci lepšie pripravení.

 

Občianske hodnoty, riešenia a východiská.

Okamžité odstavenie všetkých súčasných parlamentných strán z RIADENIA ŠTÁTU je základnou podmienkou. Ďalšou podmienkou je v nasledujúcich voľbách nenaletieť stranám oligarchov,  tzv. stranám a stranám vznikajúcich tesne pred voľbami, či  stranám v „uniformách“.  Východiskom je naša zodpovednosť, rozhľadenosť a prezieravosť.  Musíme preosiať strany a voliť takú, ktorá je pripravená odovzdať sa výhradne službe vo verejnom záujme, potrebám občanom a štátu. Strana, ktorá bude konečne definovať štátny, spoločenský a verejný záujem, ktorá to vyjadrí a bude hájiť aj v zákonoch SR. Musíme obrátiť svoj pohľad medzi novšie strany. Hľadať stranu a ľudí, ktorá chce robiť inú politiku, politiku pre občana a štát. Hľadať politikov, ktorí poznajú rozdiel medzi JA a MY. V dnešnom parlamente nie je dnes taká strana. Pripravme sa zodpovedne už dnes a nezahoďme našu šancu na lepší život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?