Prečo p.Bugár klame?

Autor: Peter Žifčák | 18.3.2016 o 21:45 | Karma článku: 7,17 | Prečítané:  377x

S podpisom ohlasovanej povolebnej dohody medzi Smerom-SD a ďalšími stranami bažiacich po miestach v budúcej vláde rozpútala sa veľká nevôľa voličov proti týmto stranám.

Prekvapujúcim je vyhlásenie p.Bugára v televízii TA3, kde svoju účasť v novej vláde ospravedlňuje prípadným nárastom a posilnením fašistických síl na politickej scéne v prípade predčasných volieb. Takýto hlúpy argument môžno vysloviť len vtedy ak nie je  prijateľný a rozumný dôvod, ktorým takéto konanie zdôvodnite, alebo ospravedlníte.

Čo nám prezradili politici.

V politike ide vždy o moc. Môžete mať peniaze, ale to neznamená, že máte skutočnú moc. Potvrdzuje to i založenie strany p. Kollára. To, že má peniaze o tom nepochybuje nikto. No moc mu chýba. To je i vysvetlenie prečo do kritizovanej vlády vstupujú pravicové strany, ktoré mali doteraz zásadné výhrady voči vládnutiu a politike Smeru. Sieť, SNS i Most hľadajú cestu k moci. S mocou sú spojené i finančné toky. Tie už od čias p.Slotu pre SNS vyschli. Aj preto sa zdá, že je SNS inou stranou, ale po uplynulom týždni tomu už nemôže veriť nik. Svoje ciele má i Most. Aj keď jej predseda stále hovorí, že už sú slovensko - maďarskou stranou, podstata tejto strany sa oproti minulosti tiež nezmenila. B.Bugár stále delí občanov Slovenska na Maďarov a Slovákov aj keď všetci sú štátnou príslušnosťou Slovákmi. Všetci majú rovnaké slovenské problémy. Ambície nie sú cudzie ani p.Prochádzkovi. To v takej miere, že sa mu rozpadá strana, no pre vidinu moci už nie je schopný sebareflexie a zaradiť spiatočku. Všetky doterajšie vysvetlenia strán o dôvodoch ich konania sú v skutočnosti len zakrývaním problému a skrývaním osobných mocenských a ďalších cieľov predstaviteľov uvedených strán.

V čom p.Bugár klame.

Vysloveným názorom, že účasťou Mostu vo „Ficovej vláde“ sa predchádza nárastu fašistických síl na Slovensku prezrádza jej šéf, že klame.  Týmto tvrdením p. Bugár ignoruje mnohé skutočnosti. Najzávažnejšou je ignorovanie  právneho stavu. Na Slovensku je fašizmus a jeho prezentácia, či iné formy propagácie, alebo realizácie trestná. Preto v prípade predčasných volieb je dokonca reálna možnosť odstaviť stranu ĽS Naše Slovensko, o ktorej niet pochýb, že nemá miesto v slovenskom parlamente. Predčasnými voľbami by dokonca mohlo dôjsť k okamžitej očiste parlamentu. Nie je nič jednoduchšie, ako v prípade preukázanej propagácie fašizmu Kotlebovú stranu zrušiť a v predčasných voľbách ju zákazom vylúčiť z politického súboja. Po takomto konaní už volá viac ako 150 podnetov. Na každý problém je riešenie a najčastejšie tieto riešenia sú v zásade jednoduché.

Na čo zabudli politici a čo nesmú zabudnúť občania.

Sieť a Most dnes už nemajú inú možnosť, ako pokračovať v seba poškodzujúcom konaní.  Prieskumy ich vyraďujú z parlamentu a špičky strán majú teda poslednú šancu, čo to, ešte „nahrabať“.  Ani konanie iných strán (napr. OĽaNO )nie sú prijateľné. Všetci politici (vľavo i v pravo) však v boji „o koryto“ už zabudli na občana a voliča a ich potreby. Politika, tá tu nie je pre strany a ich mocenské ambície, ale pre službu štátu a službu občanom. Tu je zároveň vysvetlenie prečo mnohí a prezieraví občania pred voľbami volali  po komplexnej výmene doterajších a súčasných parlamentných politických strán. Výmenou za strany nové, štandardné a s preukázateľnou výpovednou históriou.  Predišli by sme tak mnohým dnešným nepríjemným prekvapeniam a sklamaniam. Slováci sa zdá sú v tomto nepoučiteľní. Potvrdzuje sa tu staré známe. Od starých strán nemožno čakať nové riešenia a nové prístupy a ani novú politiku, politiku pre občana. Opäť na škodu Slovenska a občanov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?