Nezahoďme šancu na lepší život.

Autor: Peter Žifčák | 25.3.2016 o 0:00 | (upravené 25.3.2016 o 20:02) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  186x

Výkonnosť slovenskej ekonomiky je 80% priemeru štátov EÚ. Mzdové ohodnotenie len 30%. Z takého príjmu NIE je možné zabezpečiť nevyhnutné potreby rodín.

Nízky príjem v priebehu produktívneho života sa prejaví i v chudobe na dôchodku. Teda väčšine pracujúcich je štátom vnútené a „naordinované“  bolestné prežívanie v priebehu celého života.

Výsledky vládnutia. Hrozivá budúcnosť.

Doterajšie vlády a parlamenty, napriek Ústavou SR garantovaného  práva na odmenu umožňujúceho dôstojnú životnú úroveň, tu vytvárajú hladové doliny, lebo práca mnohých je hodnotená  biedne. Dnes ani dvaja pracujúci v rodine nie sú istotou, že rodina netrie biedu. A čo ľudia bez práce? Aj zvyšovanie veku do dôchodku v súčasných podmienkach je ilúziou. Málo jedincov s extra genetickou výbavou  bude schopných pracovať do dôchodkového veku. Pre nedostatočnú zdravotnú starostlivosť, pre likvidáciu kúpeľníctva pre širšie vrstvy občanov a neprijateľné podmienky na udržanie zdravia zodpovedajúce príjmu  slovenských pracujúcich. To sa už prejavuje v zhoršení zdravotného stavu celého národa. Koľko ľudí si prácu do tohto veku udrží, ak už po 40-ke je skoro nemožné sa na Slovensku zamestnať? V Nemecku je skupina 40-60 ročných skupinou vytvárajúcou najväčšie hodnoty. Investícia do školstva v budúcnosti môže priniesť veľké príjmy. Tak je to i so zdravotníctvom. Odchody mladých za prácou do cudziny... Takto môžeme rozoberať oblasť za oblasťou. Žiadna však nie je funkčná. Problémy majú mladí, pracujúci a aj dôchodcovia. To je všetkým známe. Bohužiaľ, na tento stav stále NIE je primeraná odozva občanov. Odozva vyjadrená vo voľbách.

 

Ako svoj život zmeniť a ovplyvniť k lepšiemu?

26 rokov ilúzií, očakávaní, nenaplnených sľubov a premárneného života. To už musí byť každému jasné. 26 rokov je väčšia časť pracovného života. Rozumiem, ak nás niekto oklamal raz, ale trikrát za sebou?  A predsa sme sa dali OKLAMAŤ OPÄŤ.  Sú Slováci nepoučiteľní? Stav Slovenska svedčí, že doteraz vládam nikdy nešlo o záujmy občanov a štátu. Doba 26 rokov, doba za ktorú biedna mzda bude vytvárať dôchodkový základ.  Neprijateľná vidina budúcnosti pre väčšinu občanov. Tak prečo tieto arogantné parlamentné  strany majú volebné preferencie cca 70%?   Dovolili sme svojej nevedomosti a ľahostajnosti ničiť naše životy ďalej. Náprava  sa nám vyšmykla z rúk. Zdá sa, že mladí a ani starí nepochopili príležitosť spoločne rozhodnúť o lepšej budúcnosti nás a našich detí, rozhodnúť o lepšom a dôstojnom živote na Slovensku. Na novú príležitosť preto musíme byť všetci lepšie pripravení.

 

Občianske hodnoty, riešenia a východiská.

Okamžité odstavenie všetkých súčasných parlamentných strán z RIADENIA ŠTÁTU je základnou podmienkou. Ďalšou podmienkou je v nasledujúcich voľbách nenaletieť stranám oligarchov,  tzv. stranám a stranám vznikajúcich tesne pred voľbami, či  stranám v „uniformách“.  Východiskom je naša zodpovednosť, rozhľadenosť a prezieravosť.  Musíme preosiať strany a voliť takú, ktorá je pripravená odovzdať sa výhradne službe vo verejnom záujme, potrebám občanom a štátu. Strana, ktorá bude konečne definovať štátny, spoločenský a verejný záujem, ktorá to vyjadrí a bude hájiť aj v zákonoch SR. Musíme obrátiť svoj pohľad medzi novšie strany. Hľadať stranu a ľudí, ktorá chce robiť inú politiku, politiku pre občana a štát. Hľadať politikov, ktorí poznajú rozdiel medzi JA a MY. V dnešnom parlamente nie je dnes taká strana. Pripravme sa zodpovedne už dnes a nezahoďme našu šancu na lepší život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?